Marka Tescil
ALCAN Kalitesi Markanıza Değer Katar
Marka Tescili
Patent
Tasarım
ALCAN Hakkında
İletişim
Marka Tescil Belgesi
Marka Patent Tescil
Marka Tescil Sorgula
Marka Hukuku
Önemli Hususlar
Marka Patent Tescil
     MARKA PATENT TESCiL
Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Marka
 Tescili Neden Önemlidir ?

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Tescil edilmemiş bir marka kanunen size ait değildir.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Markalar ürüne verilen isim olarak düşünülebilir ama müşteri için marka demek o ürünü alma sebebidir.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Ticaret ünvanları Ticaret siciline kayıt edilmiş olmalarına rağmen Markaların Korunması hakkındaki KHK tarafından korunmamaktadır.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil TSE, TSEK, İmalat Belgesi, Üretim İzni, Web Sitesi Tescili gibi işlemlerin müracaatında, birçok özel veya resmi kurum ve kuruluşların ihalelerine katılırken Marka tescil belgesi zorunlu tutulmaktadır.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Tescilli bir markanın başkasına devri, miras yolu ile intikal edilebilirliği, haczi, kullanma hakkının lisans konusu olabilirliği, rehin ve teminat olarak gösterilebilirliği mümkündür.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Marka tescili ile diğer firmaların düşük kaliteli ürünlerinde markanızı kullanarak, markanıza verecekleri değer kaybını engelleyebilirsiniz.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Sektörünüzde yıllardır emek vererek, yapmış olduğunuz isminizin , üretmiş oldugunuz ürünün baskaları tarafından taklit edilmesini, önlemek öncellikle tescille mümkündür.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Tescilli markaya tecavüz durumunda; taklit malı üretenlere karşı hukuki ve cezai yollara başvurma imkanı sağlar.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Marka için yapılan en etkili ve en ucuz yatırım, tescildir.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır ?

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Bize ulaşarak tescil ettirmek istediğiniz markanızı, sektörünüzü ve irtibat numaranızı bildirin.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Uzmanlarımız markanızın belirttiğiniz sısektörde tescil edilebilirliğini araştıracaktır.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Araştırma sonrası uzmanlarımız sizinle irtibat kuracak ve markanız tescile musait ise gerekli belgeleri size bildirecektir.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Gerekli Belgeleri bize ulaştırdığınız gün, tarafımızdan marka tescil başvurunuz gerçekleştirilir ve markanızın koruma süresi başlar.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Tescil edilen marka 10 yıl süreyle 556 sayılı K.H.K.'nin sağladığı haklardan faydalanır.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil Marka tescili her 10 yılda bir yenilenir.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil, Marka Tescil Belgesi Marka Tescil Aşamaları

Markaya herhangi bir itiraz olmaması durumunda tescil işlemleri ortalama 12-15 ay içinde tamamlanmaktadır.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil, Marka Tescil Belgesi Marka Araştırma ve inceleme Süresi

T.P.E tarafından mutlak red nedenleri yönünden araştırma ve inceleme süresi ortalama 5-7 ay kadardır. İnceleme olumlu sonuçlanırsa marka, resmi marka bülteninde ilan edilir.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil, Marka Tescil Belgesi Resmi Marka Bülteninde ilan Süresi

Marka bülteninde kanuni ilan süresi 3 aydır. 3. şahısların itiraz haklarını bu sürede kullanır. İtiraz eden olmadığı takdirde tescil aşamasına geçilir.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil, Marka Tescil Belgesi Marka Tescil Aşaması

Herhangi bir itiraz olmadığı takdirde ve Türk Patent Enstitüsü 'nin verdiği kanuni süreler içerisinde eksik evraklar ve harç noksanları tamamlanır. Ortalama 3-4 ay içinde "Marka Tescil Belgesi'' alınır.

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil, Marka Tescil Belgesi

Marka Tescil, Marka Tescili, Marka Patent Tescil, Marka Tescil Belgesi

Marka sahibinin öncelikle dikkat etmesi gereken hususlar nelerdir?

Marka tescilinin sağladığı hukuki haklar nelerdir?

Marka tescilinin önemi nedir?
11001100110011001111111111110000100000001111000010101010111100001100110011000000110011001111111111000000111100001000100011110000
Marka Tescili | Patent | Tasarım | ALCAN Hakkında | İletişim